نمایشگر همایش و سمینار

  صفحه های نمایشگر در سالن های همایش یا کنفرانس ابزار هایی هستند که به شما امکان برقراری ارتباط بصری با شرکت کنندگان را فراهم می نمایند . شما با استفاده از این نمایشگر ها می توانید هر آنچه بر روی لب تاپ یا صفحه گوشی همراه خود در جهت اهداف همایش یا سمینار خود آماده نموده اید را برای حضار به نمایش بگذارید ، همچنین می توانید با همکاران یا کسانی که در فاصله مکانی دورتری از محل برگزاری همایش یا سمینار هستند و نیاز دارند که در مراسم سخنرانی کنند و یا توضیحاتی را ارائه دهند و یا فضای خاصی را به مهمان ها نشان دهند ، ارتباط مستقیم برقرار کرده و کلیه مدعوین از طریق صفحه نمایش مطالب لازم را دریافت نمایند که به صورت کلی به این شیوه از ارتباط ، ارتباط ویدئو کنفرانسی گفته می شود . در کنفرانس ها به دلیل آنکه تعداد مدعوین کم هستند برای ارتباط تصویری می توان از صفحه های نمایشگر رومیزی و اختصاصی برای هر نفر استفاده کرد .

  سیستم های پخش تصویری برای همایش و سمینار ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند به طوری که اگر خللی در کیفیت و یا پخش تصاویر ایجاد شود می تواند کیفیت اجرای جلسه را تحت تاثیر قرار داده و انتقال اطلاعات به مخاطبین را دچار مشکل نماید . بنابر این دقت در انتخاب نوع نمایشگر متناسب با فضا و سالن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

  نمایشگر های مختلفی که در سالن های همایش و کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

  *انواع ویدئو پروجکشن های مورد استفاده در همایش و سمینار:

  وسایلی هستند که قابلیت پخش تصویری بر روی سطوح صاف و سفید مثل دیوار و پرده های نمایش را دارند و هنگام نمایش تصویر باید در روشنایی محیط که تاثیر مستقیم بر روی کیفیت نمایش تصویر ویدئو پروجکشن ها دارد دقت لازم انجام شود .

  برای آنکه تصاویر دلخواه از ویدئو پروجکشن داشته باشیم باید از پرده های نمایش مخصوص استفاده کنیم و با توجه به شدت نور خروجی از دستگاه ویدئو پروجکشن نور محیط یا سالن همایش را تنظیم کنیم ، هرچقدر نور فضا کمتر باشد تصویر با کیفیت تر و واضح تری ایجاد می شود .

  *انواع ال ای دی های مورد استفاده در همایش و سمینار :

  ال سی دی ها یا صفحات نمایش مسطح که استفاده از آنها هزینه بیشتری نسبت به ویدئو پروجکشن ها دارد اما کیفیت تصویر بالاتری را از آنها دریافت می کنیم و همچنین نور محیط تاثیر چندانی در صفحه نمایش آنها نداشته و تقریبا در همه شرایط نوری مختلف کارایی و کیفیت لازم را دارند و تصویر با وضوحی قابل قبول را نمایش می دهند.