سیستم صوت در برگزاری همایش و سمینار

  در برگزاری سمینار و همایش به نحو احسن، عوامل بی شماری دخیل هستند. اما قطعا یکی از تاثیرگذارترین آن ها سیستم صوتی است. میزان رضایت شرکت کنندگان در همایش و سمینار از مراسم به تک تک عوامل اجرایی و خدمات پذیرایی و امور ظاهری بستگی دارد؛ اما آن ها در این مراسم شرکت کرده اند تا مطالبی که دلخواهشان بوده و باعث شده که وقت شان را برای آن صرف کنند، بشنوند. گوش کنند، لذت ببرند، یادداشت کنند، آگاهی خود را بالا ببرند و به تبادل نظر در آن زمینه بپردازند. در نتیجه باید شرایطی مهیا باشد که صدای سالن رضایت خاطر آنان را به همراه داشته باشد. یعنی باید با ایجاد صدای عالی و بدون نقص و با اصلاح آکوستیک سالن رضایتمندی آنان را فراهم نمود.

  سیستم صوت کنفرانس

  سالن همایش و کنفرانس باید از سیستم صوتی حرفه ای و به روز و مناسب با متراژ محل برگزاری و تعداد نفرات خود استفاده کند تا در حین اجرای مراسم، با مشکلاتی مانند کم و زیاد شدن صدا و یا اکوی آن در سالن مواجه نشود. صدای سخنران باید واضح و کاملا رسا باشد طوری که با بالا و پایین رفتن صدای وی، خللی در انعکاس صوت پدید نیاید. صدا باید در تمام فضای سالن به صورت یکنواخت پخش شود. صداهای ضمیمه، صدای سیگنال ها و بازگشت صدا باید تناسب داشته باشند تا حاضرین در سالن صدایی مطلوب را بشنوند.

  سیستم صوت همایش

  این از وظایف برگزار کننده سمینار و همایش است که با دقت نظر تمام امور مربوط به صدای سالن برگزاری همایش و سمینار را چک کند تا در حین برگزاری مراسم خللی در زمینه صدا به وجود نیاید.

  قبل از برگزاری همایش و سمینار یا کنفرانس، تنظیم درست و دقیق سیستم صوتی توسط مهندسان اکوستیک، تناسب در تن صدای پخش شده، عدم قطع و وصل شدن، اکو و یا خش خش در صدا و … باید توسط برگزار کنندگان مراسم چک شود تا از کیفیت مطلوب صدا و پخش آن در سالن اطمینان حاصل نمایند.

  برای اطلاعات بیشتر درباره برگزاری سمینار و برگزاری همایش روی دکمه زیر کلیک کنید.

  ژیک