نورپردازی همایش و سمینار

  طراحی و تنظیم نور پردازی در سالن های همایش و سمینار باید با تخصص، دانش و اصول نورپردازی انجام شود. توجه به ارتفاع سقف و وسعت سالن و در نهایت پیاده سازی و نورپردازی دقیق، متناسب و یکسان در همه جای سالن سبب ساز ایجاد نوری ملایم و بدون سایه اندازی می شود.
  قسمت های مختلف سالن همایش نیاز به نورپردازی متفاوتی دارند و در هر قسمت باید نکات خاص مربوط به آن رعایت شود.
  نور پردازی سن و سالن باید به گونه ای باشد که عواملی که بر روی صحنه قرار می گیرند و یا مجری و سخنرانانی که بر روی صحنه حضور پیدا می کنند به خوبی دیده شوند و نقاط تاریکی در جایگاهی که قرار دارند نباشد. همچنین فضای دسترسی مثل راهروهایی که به سالن ختم می شوند و یا فضاهای عمومی مانند سرویس های بهداشتی باید از نور کافی در طول اجرای مراسم برخوردار باشند تا مدعوین در هنگام استفاده دچار مشکل نگردند.
  نورافکن ها و چراغ ها و سایر ادواتی که برای نورپردازی از آن ها استفاده می شوند نباید در دیزاین سالن ناهماهنگی ایجاد نمایند. هر چقدر که بتوانیم از نورهای مخفی و غیر مستقیم در نورپردازی سالن ها استفاده کنیم در زیبا سازی فضا موفق تر خواهیم بود. نورهای مخفی تاثیر بسیار مثبتی در دیزاین حرفه ای سالن همایش یا سمینار خواهند داشت.
  در صورتی که مدعوین در حین اجرای مراسم نیاز به یادداشت و یا نت برداری داشته باشند، باید تنظیم نورهای موضعی و یا نور کلی سالن به صورتی باشد که علاوه بر داشتن نور ملایم، هیچ گونه سایه اندازی بر رویی میز ها نداشته باشند و میهمان ها بتوانند به درستی کاغذ یا دفترچه یادداشت خود را مشاهده و با خاطری آسوده مطالب مورد نیاز خود را یادداشت نمایند.

  نورپردازی همایش
  توجه به نورپردازی بر تبلیغات محیطی داخل سالن نیز از مواردی است که برگزار کننده همایش و سمینار و شرکت ها یتشریفاتی باید به آن ها دقت نمایند.
  اگر در سالن همایش یا سمینار از تبلیغات محیطی مانند بنر و یا استند های مختلف و یا احجام و مجسمه های تبلیغاتی استفاده نموده اید باید آن ها را با نور های روشن و قوی تر از نور غالب سالن و به صورت موضعی نورپردازی نمائید تا نظر مهمان ها را به خود جلب نمایند.
  سعی کنید از سیستم های نورپردازی سالن که دارای سیستم کنترل از راه دور هستند استفاده کنید تا بتوانید خاموش و روشن کردن و یا کم و زیاد کردن شدت نور در طول مراسم را از راه دور و بدون استفاده از کلید های اصلی انجام دهید. این روش بسیار مطلوب تر است و کیفیت اجرای مراسم شما را بالاتر خواهد برد .

  برای مشاوره رایگان درباره نورپردازی در سالن های همایش و سمینار با شماره 66934353 021 تماس بگیرید.