برنامه های هنری و آیین های مذهبی افتتاحیه

   در طول برگزاری مراسم افتتاحیه، برای تنوع در روند برنامه ها و تغییر حالت شرکت کنندگان و البته ایجاد نشاط در روحیه مخاطبان می توانیم از برنامه هنری و آیین های مذهبی استفاده کنیم تا نشاط را در روحیه مخاطبان پدید آوریم.

  برای اجرای این گونه برنامه ها می توان از اجرای موسیقی زنده و سرودهای مذهبی و تواشیح و … استفاده کرد. این برنامه ها متناسب با ایام برگزاری افتتاحیه و اختتامیه و مناسبتی که در آن ایام ممکن است وجود داشته باشد هستند. مثلا اگر مراسم افتتاحیه همزمان با تولد پیامبر، امامان و یا هر کدام از معصومین باشد، می توان با اجرای مولودی های شاد شور و حال خاصی به مراسم بخشید.

  همچنین موضوع برنامه های آیینی و هنری می تواند نقشی سازنده در فکر و ذهن مهمانان ایجاد نموده و کسالت و یکنواختی را در حین اجرای افتتاحیه بر طرف کند. برای برنامه های هنری می توان به تک نوازی یا هم نوازی هنرمندان موسیقی سنتی اشاره کرد که همیشه پرطرفدار و جذاب است. همچنین می توانید با اجرای برنامه های طنز و استندآپ ها به مراسم افتتاحیه شادابی و نشاط بخشید.

  برنامه های هنری افتتاحیه

  لذا با یک برنامه ریزی درست و کارشناسانه و تلفیق هنر با موضوع افتتاحیه و … می توان اهداف تبلیغاتی یا علمی افتتاحیه را تا مدتها در ذهن مدعوعین به یادگار گذاشت .

  استفاده از گروههای هنری معروف و هنرمندان سرشناس مخصوصا در افتتاحیه هایی که جنبه عمومی دارند باعث جذب حداکثری مخاطبین می گردد.