سیستم صوتی مراسم افتتاحیه و اختتامیه

  در برگزاری افتتاحیه و یا اختتامیه سیستم های صوتی یکی از پر رنگ ترین نقش ها را ایفا می کنند. سیستم های صوتی باید به روز و کارآمد باشند تا بتوانند صدای سخنران و یا سخنرانان را به درستی در سالن پخش کنند. زمانی که مهمانان در مراسم افتتاحیه شرکت می کنند، هدفشان فقط حضور فیزیکی در این مراسم نیست، بلکه در پی آنند تا از اهداف و نتایج مطلع شوند. در نتیجه صدا و سیستم صوت بسیار مهم است.

  سیستم صوت افتتاحیه

  اگر در پخش صدا ایرادهایی نظیر کم و زیاد شدن صدا، گنگ بودن، اکو داشتن، قطع و وصل شدن، ناهماهنگی میان باندها و … وجود داشته باشد و حضار صدای سخنران را به درستی نشنوند، این امر باعث نارضایتی و هرج و مرج در مراسم می شود. در واقع سیستم های صوتی پل ارتباطی میان سخنران و شنونده هستند که هر چقدر قدرت و توانایی شان بیشتر باشد، کیفیت مراسم نیز بالاتر می رود؛ چرا که مطالب به درستی به حاضرین منتقل شده و راحت تر درک می شوند. در نتیجه وسواس در انتخاب هر چه بهتر سیستم های صوتی برای سالن های برگزار کننده افتتاحیه و اختتامیه بسیار حائز اهمیت است.

  سیستم صوت

  برگزار کنندگان مراسم قبل از اجرای هر مراسمی، باید سیستم های صوتی را بررسی نمایندو از کیفیت آنان اطمینان حاصل نمایند تا در حین برگزاری با مشکل مواجه نشوند. تعدادی از مواردی که حتما باید چک و بررسی شوند در ادامه آمده است:

  – پخش صدا به صورت یکنواخت در تمام فضای سالن افتتاحیه

  – عدم انعکاس صدا و برگشت صوت در سالن افتتاحیه

  – هماهنگی جهت چندین سخنران به صورت همزمان و با ترتیب مشخص

  – وضوح صدا به طوری که صحبت های سخنران در تمام نقاط سالن افتتاحیه کاملا صاف و رسا بوده و نیازی به تمرکز برای شنیدن صدا نداشته باشد.

  چک کردن موارد بالا و داشتن صدای با کیفیت و رسا، بستری مناسب برای برگزاری افتتیاحیه ها و اختتامیه های بدون نقص را فراهم می کند.

   

  برای اطلاعات بیشتر درباره برگزاری مراسم افتتاحیه روی دکمه زیر کلیک کنید.

  ژیک

  سیستم صوتی