نورپردازی افتتاحیه

   یکی از مسائل مهمی که قبل از انتخاب سالن برای برگزاری افتتاحیه باید مورد توجه قرار گیرد، نورپردازی سالن محل برگزاری افتتاحیه است به طوری که تاثیر فوق العاده ای در جلوه طراحی و دیزاین داخل سالن و محل افتتاحیه دارد.

  نورپردازی افتتاحیه

  یک دیزاین مناسب در کنار یک نورپردازی حرفه ای سالن و محل برگزاری افتتاحیه را تبدیل به یک فضای خاص و گیرا برای حضار خواهد کرد.

  نورپردازی سالن ها و محل برگزاری افتتاحیه می بایست طوری تنظیم شده باشد که کل فضا دارای نور یکسان و متعادلی باشد و تقریبا هیچ نقطه ای در سالن افتتاحیه تاریک نبوده و سایه ای در آن ایجاد نشده باشد. همچنین در راستای هماهنگی نورپردازی و عکاسی و فیلم برداری باید از نور پردازی مستقیم در سالن افتتاحیه پرهیز نمود تا نور مستقیم در زاویه لنز دوربین ها قرار نگیرد و از کیفیت تصویر برداری مراسم افتتاحیه کاسته نشود.

  در برخی از زمان های مراسم افتتاحیه که به نوعی زنگ تفریح محسوب می شود و برنامه هایی ماننند اجرای موسیقی زنده یا مراسم و آیین های مذهبی برگزار می شود، نورپردازی باید حالت ویژه ای داشته باشد. گاهی نیز استفاده از رقص نورها نیز جذابیت مراسم را بیشتر خواهد کرد.

  اما در طول برگزاری افتتاحیه که نیاز به رقص نور نیست، نور باید به گونه ای باشد تا ضمن ایجاد آرامش در طول مدت  برنامه افتتاحیه، خللی در دستاورد ها و اهداف اصلی افتتاحیه وارد نشده و حضار و مهمانان با مشکل مواجه نشوند.