کترینگ و تهیه غذا

  پس از آنکه منو پذیرایی را با مشاور و مجری تشریفات مجالس خود نهایی نمودید لازم است قبل از مراسم از محل طبخ و آماده سازی خوراکی ها و غذاهای توافق شده همراه با مجری تشریفات مجالس بازدید نمائید .

  آشپزخانه یا محل طبخ در دید اول باید بسیار تمیز و آراسته باشد و دقت کنید تمام اصول بهداشتی اولیه و رایج در آنجا رعایت شود . کف و دیواره های فضای طبخ تا زیر سقف می بایست از سنگ سفید پوشیده باشد و لباس تمام کارکنان آشپزخانه به رنگ سفید و همراه با کلاه مخصوص باشد .

  نظم و ترتیب و چیدمان وسایل آشپزخانه نیز بیانگر سرآشپز و کارکنانی متعهد و منظم می باشد که می توان از آنها طبخ غذا با کیفیتی عالی را انتظار داشت .

  نکته دیگری که باید در بازدید توجه کنید ، نحوه نگهداری مواد اولیه می باشد .

  مواد اولیه باید در جایی مناسب و کاملا بهداشتی قرار داشته باشند ، مثلا مواد فاسد شدنی به هیچ وجه در محیط باز نباشند و همگی در یخچال ها و فریزرها با دمای مناسب نگهداری شوند ، همچنین انواع برنج و حبوبات و سایر اقلام این چنینی در انباری خشک و کاملا تمیز قرار داشته باشند .

  پرس های غذایی خود را که در منو انتخاب کردید از نظر وزنی و نوع مواد اولیه با مجری تشریفات مجالس خود هماهنگ و جزئیات توافق شده را در قرارداد فی مابین ذکر نمائید .