در خدمات پذیرایی همایش چه مواردی را ارائه می دهیم؟

  tandis-zhik

  در خدمات پذیرایی همایش چه مواردی را ارائه می دهیم؟

  خدمات پذیرایی همایش شامل: میان وعده ها، فینگرفودها، غذای اصلی، مهماندار و پرسنل پذیرایی می شود.

  معمولا در همایش ها بخشی به نام برک (break) یا همان زمان استراحت و زنگ تفریح وجود دارد. در این قسمت از همایش ها برگزار کننده همایش به پذیرایی از مهمانان خود می پردازد.

  همان طور که از نامش پیدا است، (break) فرصتی است برای استراحت و تجدید قوا. در برخی از همایش ها موضوعات و مباحث سنگین مطرح می شوند و شرکت کنندگان نیاز به مصرف نوشیدنی و خوراکی هایی دارند که بتوانند با انرژی بیشتری به ادامه همایش بپردازند.

  میان وعده همایش شامل چه آیتم هایی می شود؟

  منوی میان وعده همایش شامل نوشیدنی ها، کیک و شیرینی ها، میوه های فصل و کوکتل های میوه و در پاره ای موارد فینگرفودها و وعده های غذای اصلی می شود.

  نوشیدنی ها:

  نوشیدنی ها همه جا و در هر مراسمی سرو می شوند و خواهان فراوانی دارند. برخی طرفدار نوشیدنی های گرم هستند و برخی دیگر نوشیدنی های سرد را می پسندند. در تمام همایش ها حداقل یک یا دو نوع نوشیدنی گرم سرو می شود.

  منوی نوشیدنی های گرم در همایش ها از چای ها، دمنوش ها، نسکافه، قهوه ها، هات چاکلت، شیر و افزودنی های های دلچسب آن (مانند شیرکاکائو،  شیرموز یا شیر عسل و …) تشکیل می شود. چای یک نوشیدنی گرم و محبوب است که همواره در تمام مراسم سرو می شود.

  پذیرایی همایش - ژیک

  منوی نوشیدنی های سرد شامل آب معدنی ساده و یا گاز دار، آب میوه های طبیعی، آب میوه های با پالپ یا بصورت پوره شده، یا آب میوه های تتراپک، عرقیجات و انواع شربت ها با طعم های متفاوت می شود. معمولا آب میوه های طبیعی و عرقیجات طرفداران بیشتری دارند.

  کیک و شیرینی:

  معمولا به همراه نوشیدنی ها حداقل یک یا دو نوع شیرینی یا کوکی و یا کیک سرو می شود. کیک هایی که در همایش ها ارائه می شوند انواع مختلفی دارند. کیک های شکلاتی، براونی ها، چیزکیک ها و کیک های ساده و … . شیرینی ها نیز به دو بخش شیرینی تر و شیرینی خشک تقسیم می شوند. کوکی ها نیز انواع مختلف دارند. کوکی های شکلاتی، کوکی های کره ای، کوکی های بادام زمینی با چیپس شکلات و … .

  تشریفات پذیرایی همایش - ژیک

  میوه های فصل:

  در تمام فصول سال تنوع میوه های ایران بسیار زیاد است. البته که همگی خوشمزه و لذیذند، اما برخی محبوب تر هستند و طرفداران بیشتری دارند. معمولا در همایش ها حداقل یک یا دو نوع میوه پرطرفدار سرو می شود.

  البته در برخی از همایش ها کوکتل های میوه سرو می شوند. در این صورت تنوع میوه ها بیشتر است؛ اما به صورت کیوب و تکه های یکدست و رنگارنگ سرو می شوند. کوکتل ها در ظرف های تک نفره به همراه چنگال یا سیخ های چوبی سرو می گردند. گاهی نیز تکه های یکدست میوه را روی سیخ های چوبی با ترکیب رنگی چشم نوازی ردیف می کنند و سرو می شود.

  برای مشاهده اطلاعات بیشتر روی منوی میان وعده کلیک کنید.

  فینگرفود:

  در برخی از همایش ها میزبان از موسسه تشریفاتی و مشاور برنامه اش می خواهد که در خدمات همایش خود، در بخش برک (break) یا زمان استراحت، فینگر فودها را در منوی میان وعده اش بگنجاند تا پذیرایی شایسته تری را داشته باشد.

  همانطور که می دانید، فینگرفودها غذاهای کوچک و به اصطلاح لقمه ای هستند. از آن جایی که با دست خورده می شوند، به این نام نامگذاری شده اند. شکل ظاهری و تنوع آن ها توجه همگان را به خودش جلب می کند. این فینگرفودها با ظاهر جذاب شان همایش ها را لاکچری تر می کنند.

  همان طور که اشاره شد، فینگرفودها بسیار متنوع هستند؛ شرکت های تشریفاتی و کترینگ ها در از بین انواع مختلف فینگرفود، چند نوعی که متناسب با سلیقه همگانی بوده و خوش طعم تر و جذاب تر باشد را انتخاب می کنند و در منوی خود قرار می دهند.

  البته برخی از مشتریان نیز منوهای خود را به برگزار کنندگان مراسم و کترینگ ها می دهند. موسسات تشریفاتی و برگزار کنندگان همایش معمولا چند منوی فینگر فود دارند. در کنار فینگرفودها، معمولا آب معدنی، نوشابه، آبجوهای %0 با طعم های مختلف (که با نام دلستر شناخته می شوند) و دوغ نیز سرو می شود.

  برخی از انواع مختلف فینگرفود شامل: ناگت، راتا با طعم های متنوع، اسپرینگ رول و بورک های متفاوت، سمبوسه، سوخاری های مختلف، مینی پیتزا، ته چین تک نفره و قالبی و … می شود.

  از آن جایی که در همایش ها و زمانی که شخص مشغول شنیدن، آموختن و تجزیه تحلیل است سوخت و ساز بدن بالا می رود و نیاز به خوردن و نوشیدن بیشتر حس می شود، وجود فینگرفودها به مهمانان کمک فراوانی می کنند.

  برای مشاهده اطلاعات بیشتر روی منوی فینگر فود کلیک کنید.

  کترینگ - ژیک

  غذای اصلی:

  برخی از همایش ها مفصل تر هستند و یا زمان بیشتری را دارند؛ مثلا در چند روز اجرا می شوند. معمولا در این نوع همایش ها علاوه بر میان وعده همایش، غذای اصلی به صورت ناهار و یا شام سرو می شود.

  غذای اصلی یا به صورت سلف، پرسی و یا تک نفره سرو می شود. این بستگی به سلیقه، توانگری مالی و نوع همایش دارد. شکیل ترین و باکلاس ترین نوع پذیرایی غذای اصلی به صورت سلف سرویس است. که معمولا با انتخاب خود میزبان تنوع غذاها تعیین می گردد. گاهی اوقات نیز در برخی از همایش ها، برای مهمانان ویژه و VIP به صورت سلف سرویس و برای سایرین به صورت پرسی و یا تک نفره ارائه می شود. زمانی که موسسه تشریفاتی کترینگ قوی و مجربی داشته باشد، می تواند تنوعی کم نظیر در نوع غذاها و طعم آن ایجاد کند و با مشاوره دادن عالی به میزبان، بخش خدمات پذیرایی مراسم همایش وی را به صورت لاکچری و به یادماندنی اجرا کند.

  غذاها می توانند انواع کباب ها، انواع خوراک ها، انواع خورشت ها، ته چین های مختلف و … و یا حتی غذاهای خارجی و یا از ترکیب ایرانی و خارجی باشد.

  برای مشاهده اطاعات بیشتر در این باره، روی منوی ناهار یا شام کلیک کنید.

  مهماندار و پرسنل خدماتی و پذیرایی:

  در تمام آیتم هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، لزوم پرسنل و نیروهای مجرب، باحوصله و آموزش دیده به شدت احساس می شود. با کمک پرسنل توانا و صبور بخش پذیرایی همایش به بهترین وجه ممکن اداره می شود. آن ها در پذیرایی هر چه بهتر از مهمانان نقش به سزایی دارند.

  وقتی در همایشی شرکت می کنید، مهمانداران با لباس یکدست و آراسته به شما خوش آمد می گویند و به پیشواز شما می آیند؛ پرسنل خدماتی در مواقع نیاز در کنار شما هستند تا نیازتان را مرتفع سازند؛ و در هنگام سرو میان وعده یا غذای اصلی با رعایت ادب واحترام در کنارتان هستند، حس بهتری نسبت آن مراسم خواهید داشت.

  آن ها مکمل بخش پذیرایی همایش هستند و تمام زحماتی که برای این بخش از همایش کشیده شده را به مهمانان نشان می دهند. پس یک شرکت تشریفاتی موفق در انتخاب نیروهای خدماتش اهمیت فراوانی می دهد تا رضایت مشتریان خود را کسب کند.

  تعداد و پراکندگی پرسنل خدماتی در سالن همایش و محل پذیرایی به تعداد مهمانان بستگی دارد. به طور معمول به ازای هر بیست نفر مهمان، یک نفر پرسنل در نظر گرفته می شود؛ اما این موضوع کاملا به میزبان و برگزار کننده مراسم بستگی دارد. میزبان می تواند با مشاوره با موسسه تشریفاتی و باتوجه به بودجه ای که دارد، تعداد مهمانداران و پرسنل خدماتی را کم و یا زیاد نماید.

  برگزاری همایش - ژیک

  با کلیک روی نکانی درباره برگزاری همایش موفق سایر مواردی که لازم است در برگزاری همایش، با برگزار کننده مراسم چک و هماهنگ نمایید را بخوانید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66934353 021 تماس بگیرید یا روی دکمه زیر کلیک نمایید.

  ژیک

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.